Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi

Valsts sekretāra vietnieks U.Reimanis atrodas darba vizītē Kazahstānā

No 18. līdz 20. septembrim Almati, Kazahstānā, notiek starptautiskā izstāde un konference “TransKazahstan/TransLogistica 2019”.

Tās laikā 18. septembrī notika Latvijas–Kazahstānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos Transporta darba grupas (TDG) 2. sēde, kuru no Latvijas puses vadīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, bet no Kazahstānas puses – Infrastruktūras un industriālās attīstības viceministrs Beriks Kamalijevs.

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un ārkārtējais un pilnvarotais Latvijas vēstnieks Kazahstānā Juris Pogrebņaks Almati piedalījās izstādes atklāšanas ceremonijā.
Valsts sekretāra vietnieks arī uzstājās ar runu starptautiskajā konferencē “Transporta un Loģistikas tirgus”, kur īpašā sesijā tika apspriesta valsts politika attiecībā uz Eirāzijas transporta sistēmu savienojamību.

Izstādes atklāšanas runā Uldis Reimanis uzsvēra, ka Latvijas transporta un loģistikas nozare jau 21. reizi piedaloties izstādē, ir augusi un attīstījusies roku rokā ar visu kopējo Eirāzijas reģiona transporta profesionāļu saimi.

Savukārt konferencē U.Reimanis uzsvēra augošo tirdzniecības apgrozījumu un lielo potenciālu sadarbībai kravu pārvadājumos sauszemes transporta koridoros starp Ķīnu un Eiropu. 2018.gadā konteineru pārvadājumi Eirāzijas sauszemes pārvadājumos pieauga par 72%. Latvija pēdējo gadu laikā ir izveidojusi ciešas partnerattiecības ar dzelzceļa un citām transporta un loģistikas kompānijām Ķīnā un Centrālāzijā un līdz ar to var piedāvāt virkni dažādu pakalpojumu konteineru pārvadājumiem starp Eiropu un Āziju.

U.Reimanis norādīja, ka Latvija redz Kazahstānu kā savu stratēģisko partneri dialogā ar Ķīnu, attīstot pārvadājumus Jaunajā Zīda Ceļā. Kopā ar Kazahstānas partneriem Latvijas transporta un loģistikas sektors var piedāvāt izdevīgus multimodālos transporta pakalpojumus no Ķīnas caur Kazahstānu uz Eiropu caur Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām. Lielu lomu Eirāzijas kravu plūsmu apkalpošanā spēlē arī lidosta "Rīga", kas sadarbībā ar Latvijas Pastu veiksmīgi attīsta e-komercijas pārvadājumus no Ķīnas uz Eiropu.

Starp Latviju un Kazahstānu kopš 2018. gada ir atjaunota aviosatiksme – aviokompānija airBaltic trīs reizes nedēļā vasaras sezonā veic lidojumus starp Rīgu-Almati.

Nozīmīgs faktors Eirāzijas pārvadājumos ir arī autopārvadājumu pieaugums starp Latviju un Kazahstānu. 2018. gadā kravu autopārvadājumi pieauga par 12%.

Intensīvs darbs tika veikts Transporta darba grupas sanāksmē. Puses atzina to, ka perspektīvas sadarbības sfēras ir tranzīts un loģistikas pakalpojumi, auto, dzelzceļa un aviācijas transporta pārvadājumi.

TDG sēdes laikā puses vienojās par vairākiem sadarbības jautājumiem, starp kuriem, kā galvenos var minēt:
- Tranzīta apjomu palielināšanu, izmantojot Latvijas un Kazahstānas dzelzceļa infrastruktūru;
- Nolīguma par gaisa satiksmi starp Latviju un Kazahstānu parakstīšanu (sagatavošanu parafēšānai) 2020. gada pirmajā ceturksnī;
- Iespējamа sadarbība lidojumu organizēšanā no Kazahstānas uz ASV (Ņujorku) caur Latviju.

Tāpat 19. septembrī Uldis Reimanis piedalās Žurnāla «Транс-Logistics Казахстан» ekspertu diskusijā par Mediju un komunikācijas lomu transporta nozarē. U.Reimanis norādīja, ka ir būtiski komunicēt sabiedrībai vērtības, kuras spēj piedāvāt moderna, uz nākotni orientēta un savstarpēji integrēta transporta nozare, un ka tieši ar šādu mērķi Latvija ir izvēlējusies šīs vērtības komunicēt ar VIA Latvia zīmolu. Latvijas piedāvājums transporta un loģistikas pakalpojumu sfērā darbojas pēc "viena loga" principa un elektroniskajā vidē tās tīmekļa vietne: www.vialatvia.com

Izstāde Almati notiek jau 23. reizi, kas apliecina šī pasākuma nozīmi transporta un loģistikas jomā gan Centrālās Āzijas reģionā, gan arī visā Eirāzijas kontinentā.

Latvijas transporta nozares delegācija tajā piedalās 21. reizi. Šogad izstādē piedalās pārstāvji no 13 uzņēmumiem: VAS "Latvijas dzelzceļš", SIA "LDz Loģistika", "LDz Cargo", Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta, Liepājas SEZ, Rīgas Universālais Termināls, Rīgas Konteneru termināls, "A&A Logistic", SONORA, "Noord Natie Vantspils terminalis", "Sigis", lidosta "Rīga", kā arī Baltijas Tranzīta un Loģistikas asociācija.

 

Plašāka informācija:
Komunikācijas nodaļa
67028003
komunikacijas@sam.gov.lv

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku