Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Ministru kabinets akceptē Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūvi

Satiksmes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts “Par Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūvi” nodrošinās ostas konkurētspējas palielināšanos un stabilizēs ekonomisko situāciju, kā arī radīs priekšrocības veiksmīgai ostas attīstībai nākotnē. Šodien, 7.augustā, minēto rīkojumu apstiprināja valdība.

Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūve sekmēs kravu pārkraušanas apjomus, galvenokārt, apaļkoksnes, šķeldas, keramzīta un granīta šķembu kravu veidiem un veicinās ostas kuģošanas drošību, jo pašreizējās hidrotehniskās būves ir fiziski nolietojušās un pilnvērtīgi nepilda tām paredzētās funkcijas, tādejādi ierobežojot ostā ienākošu kuģu pārvietošanos un turpmāku apkalpošanu.

Rīkojums atļauj veikt Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūvi – ostas akvatorijas padziļināšanu līdz mīnus septiņu metru atzīmei, jaunu sauszemes teritoriju būvēšanu uz ziemeļiem no Ziemeļu mola un uz dienvidiem no pašreizējā Dienvidu mola, jauna Dienvidu mola izbūvi, divu piestātņu izbūvi un krasta stiprinājumu izbūvi.

Pārbūve nodrošinās Salacgrīvas ostas konkurētspējas palielināšanos, ostas ekonomiskā stāvokļa stabilizāciju, kā arī radīs priekšnoteikumus veiksmīgai ostas attīstībai nākotnē. Tiks iegūti divi jauni ostas izaugsmei nepieciešami moli – Ziemeļu mols, ko pārbūvēs, un Dienvidu mols, kas projekta ievaros būs jaunizbūvēts, nojaucot esošo molu. Pārbūves ietvaros tiks padziļināts un paplašināts kuģu kanāls un akvatorija ar apgriešanās laukumu priekšostas akvatorijā, kas nākotnē dos iespēju izbūvēt divas papildu piestātnes ar tām piegulošiem kravu laukumiem, paplašinot sauszemes teritoriju priekšostas zonā nojauktā Dienvidu mola vietā un līdzšinējā seklajā piekrastē aiz Ziemeļu mola. Turklāt pēc pārbūves ostas saimnieciskā darbība tiks atvirzīta no dzīvojamā sektora.

Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūve atbilst Latvijas ostu attīstības programmā (2014.–2020.) un Salacgrīvas ostas attīstības programmā (2015.–2025.) izvirzītajiem mērķiem.

Aivis Vincevs
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67028363,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Vadītājiem turpmāk var nebūt līdzi reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība
Ceļa Jelgava–Iecava posmā Jelgavas līdz Salgales pagastam šonedēļ klāj asfaltu; satiksme var būt īpaši palēnināta
Ogrē uzsākta gājēju tuneļa būvniecība, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu
Jaunākā Latvijas autobūves sērijas pastmarka vēsta par ugunsdzēsēju eleganto automobili Ford-Vairogs V8 (81C)
No Mūrmuižas līdz Elejai atjaunos reģionālā ceļa segumu