Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrijas delegācija paraksta virkni vienošanos ar Ķīnas nozares uzņēmumiem par sadarbību

Vizītes ietvaros Satiksmes ministrijas delegācija ministra U. Auguļa vadībā apmeklēja Guandongas provinces pilsētu Šenženu, kur tikās ar Šenženas ostas pārstāvjiem, kā arī apmeklēja un Zhejiang provinces galvaspilsētu Hangžo, kur nozares uzņēmēji prezentēja Latvijas transporta piedāvājumu un rosināja sadarbību ar Global Logistics Alliance (GLA), Alibaba Group, Geely Automotive Holding Group un LOGINK.

Tikšanās laikā ar Šenženas ostu, kas ir trešā lielākā osta pasaulē, Rīgas brīvosta parakstīja ostu sadarbības vienošanos, kļūstot par partnerostām. Vienošanās paredz, ka abu ostu vadība uzturēs ciešus kontaktus un veicinās darbinieku pieredzes apmaiņas vizītes, kā arī veicinās kontaktu veidošanu uzņēmēju starpā. No Ķīnas puses dokumentu parakstīja Šenženas ostas un kravas transporta administrācijas biroja ģenerāldirektora vietnieks Dongs Janze (Dong Janze), no Latvijas puses, Rīgas Brīvostas Pārvaldes pārvaldnieka vietnieks Mārtiņs Ziemanis.

Vizītes ietvaros Šenženā kopā ar GLA tika organizēts pirmais Latvijas transporta un loģistikas nozares seminārs Ķīnā. GLA ietilpst vairāk kā 5000 uzņēmumu no 128 valstīm. Delegācijas sastāvā esošo uzņēmumu pārstāvji - VAS “Latvijas Dzelzceļš”, Rīgas Brīvosta, Ventspils Brīvosta, VAS “Starptautiskā lidosta Rīga”, “Nacionālais konteineru termināls” un “Rīgas Universālais Terminālis” - aktīvi prezentēja savu uzņēmumus un sadarbības iespējas GLA amatpersonām un ieinteresētajiem Ķīnas uzņēmējiem – GLA locekļiem.

“Viena no Latvijas prioritātēm viennozīmīgi ir sadarbība ar Ķīnas vadošajiem uzņēmumiem nolūkā veicināt Eirāzijas kontinenta savienojamību”, norādīja satiksmes ministrs U. Augulis.

GLA semināra noslēgumā Satiksmes ministrija, SIA “LDz loģistika”, Rīgas Brīvosta, Ventspils Brīvosta, Starptautiskā lidosta “Rīga” parakstīja vienošanos ar GLA par stratēģisku sadarbību Joslas un ceļa iniciatīvas ietvaros, lai paplašinātu divpusējo sadarbību un sasniegtu visaptverošu ekonomisku attīstību, savstarpēji izdevīgus ieguvumus un veicinātu ciešāku transporta un loģistikas nozares integrāciju.

Pēc vizītes Šenženā, Satiksmes ministrijas delegācija apmeklēja Hangžo, Zhejiang provinces galvaspilsētu, kur tikās ar “Alibaba Group” vadību, kas ir viens no pasaules vadošajiem uzņēmumiem ar daudzpusīgu uzņēmējdarbības spektru. Latviju un Alibaba grupu jau vieno sadarbības saites, jo pagājušajā gadā uzņēmums VAS “Latvijas Pasts” iesaistījās e-komercijas sūtījumu tranzīta piegādēs no Āzijas uz trešajām valstīm, pamatā piegādājot tirdzniecības platformas Alibaba sūtījumus. Sadarbība ir attīstījusies ļoti veiksmīgi un sadarbības partneri Ķīnā ir augstu novērtējuši Latvijas sniegtos pakalpojumus kravu izkraušanā, apstrādē un pārsūtīšanā tālākai piegādei. Šogad februārī Latvijas Pasts saņēma Alibaba grupas loģistikas uzņēmuma Cainiao balvu par saskaņotu komandas darbu un efektīvu atbalstu.

Veicinot jaunu kravu piesaisti, Latvijas delegācija tikās ar Geely Automotive Holdings, kas ir viens no Ķīnas nozīmīgākajiem auto ražotājiem. Savukārt Ķīnas un Baltkrievijas uzņēmums “BELGEE” ir nesen dibināts kopuzņēmums ar Geely, kas ražo un izplata automašīnas Baltkrievijā un pauda interesi par sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem. Tikšanās laikā Satiksmes ministrijas amatpersonas kopā ar uzņēmējiem diskutēja par sadarbības iespējām nodrošināt ražošanas komponentu piegādi rūpnīcai Baltkrievijā, izmantojot Latvijas transporta un loģistikas nozares pakalpojumus.

Vizītes noslēgumā Latvijas uzņēmēji apmeklēja Ķīnas Transporta ministrijas Nacionālā transporta un loģistikas publiskās informācijas platformu - LOGINK, kura ir izveidota ar mērķi ieviest tehnoloģiju risinājumus transporta nozarē, lai veicinātu loģistikas efektivitāti. Tikšanās ietvaros tika parakstīts sadarbības līgums ar Ventspils Brīvostas Pārvaldi un Rīgas Brīvostas pārvaldi.

Delegāciju uz Šenženu un Hangžo pavadīja, Latvijas vēstnieks Ķīnā Māris Selga un Satiksmes ministrijas nozares padomnieks Latvijas vēstniecībā Helmuts Kols.

Ilze Greiskalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikācijas@sam.gov.lv

 
Autovadītāju ievērībai: dodoties brīvdienu izbraukumos jārēķinās, ka vietējās nozīmes autoceļi var būt slideni
Vidējā satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem ceļiem turpina pieaugt
Autovadītāju ievērībai: ceļi daudzviet apledo, strādā 131 ziemas tehnikas vienība
Ēnu diena Eiropas Dzelzceļa līniju birojā
airBaltic sadarbībā ar Mouzenidis Travel uzsāk čarterlidojumus uz Korfu