Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi

Notiks Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes sanāksme

7. un 8.jūnijā, Luksemburgā notiks Eiropas Savienības (ES) Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas (TTE) Ministru padomes sanāksme, kuras darba kārtībā ir ietverti vairāki transporta un sakaru nozares jautājumi.

Ministriem jāvienojas par priekšlikumiem Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai par konkurences aizsardzību gaisa transportā. Latvija kopumā atbalsta Bulgārijas prezidentūras piedāvāto regulas projekta redakciju, taču atzīmē, ka būtiskas būs sarunas ar Eiropas Parlamentu, jo ir nepieciešams nodrošināt, lai ES aviokompāniju globālo konkurenci skarošie jautājumi tiktu risināti, nenodarot kaitējumu dalībvalstu un trešo valstu divpusējām attiecībām. Lai nodrošinātu godīgu konkurenci aviācijā, projekts paredz rīcību ES un/vai tās dalībvalstu ar trešajām valstīm noslēgtu gaisa transporta nolīgumu vai gaisa pārvadājumu pakalpojumu nolīgumu kontekstā. Priekšlikums paredz, ka Eiropas Komisija (EK) ir tiesīga veikt izmeklēšanu par darbībām, uz kurām attiecas ar trešo valsti noslēgts gaisa transporta nolīgums vai arī gaisa pārvadājumu pakalpojumu nolīgums, kura līgumslēdzēja puse nav ES. Šādā gadījumā EK rīkojas, pilnībā pārzinot visas procedūras, kuras attiecīgā dalībvalsts nodomājusi īstenot vai īstenojusi saskaņā ar attiecīgo nolīgumu un dalībvalsts tai sniedz attiecīgu informāciju. Jaunās Regulas projekta priekšlikumu mērķis ir nodrošināt godīgu ES un trešo valstu gaisa pārvadātāju savstarpēju konkurenci, sekmējot augsta līmeņa savienojamībai vajadzīgos apstākļus.

Ministri izskatīs panākto progresu sarunās pie t.s. Mobilitātes pakotnes I priekšlikumiem attiecībā uz minimālajām prasībām par maksimālajiem ikdienas un iknedēļas transportlīdzekļa vadīšanas laikiem, minimālajiem pārtraukumiem un ikdienas un iknedēļas atpūtas laikposmiem, nosakot īpašus noteikumus autotransporta nozarē strādājošo transportlīdzekļu vadītāju norīkošanai darbā. Priekšlikumu kopējais mērķis ir pārskatīt un precizēt spēkā esošo regulējumu, t.sk. ņemot vērā virkni papildus nacionālo regulējumu pieņemšanu vairākās dalībvalstīs, kas radīja arvien vairāk izaicinājumus starptautisko autopārvadājumu jomā. Kopumā priekšlikumi paredz virkni precizējumus attiecībā uz atpūtas laiku uzmantošanu, tahogrāfiem, kabotāžu, precizējumus attiecībā uz Darbinieku nosūtīšanas direktīvas autotransporta nosacījumiem.

Ministri diskutēs par ceļu lietotāju nodevu elektroniskās iekasēšanas sistēmu savstarpēju izmantojamību un informācijas par ceļu lietošanas maksu nesamaksāšanu pārrobežu apmaiņas veicināšanu ES, kas paredz izveidot elastīgāku elektronisko ceļa nodevu ietvaru, jo īpaši, tehnisko risinājumu ziņā, kas ļautu nodrošināt elektronisko nodevu iekasēšanas sistēmu savietojamību visā ES. Latvijā šobrīd nav ieviesta šāda elektroniskā ceļu lietotāju nodevu elektroniskās iekasēšanas sistēma, taču Latvija atbalsta vienošanos par vispārējo pieeju, jo ir jāņem vērā tehnoloģiskās attīstības tendences.

Ministri spriedīs par priekšlikumiem bez transportlīdzekļa vadītājiem nomātu transportlīdzekļu izmantošanai kravu autopārvadājumiem, kas ir saistīti ar nomātu transportlīdzekļu izmantošanu un kas paredz nodrošināt optimālu resursu sadali, ierobežojot ražošanas faktoru nelietderīgu izmantošanu un paaugstinot attiecīgo uzņēmumu elastīgumu un produktivitāti. Latvija uzskata, ka šie priekšlikumi ir jāvirza kopā ar pārējiem pakotnes priekšlikumiem, lai sekmētu Mobilitātes pakotnes I galveno mērķu sasniegšanu – piem. cīņu pret „pastkastīšu” uzņēmumiem un nelegāliem kabotāžas pārvadājumiem.

Ministri pieņems zināšanai progresu diskusijās par priekšlikumiem kopīgu noteikumu ieviešanai dažiem kombinētā kravas transporta veidiem starp dalībvalstīm, kuru mērķis ir uzlabot kombinētā transporta konkurētspēju, salīdzinot ar lielo attālumu kravas autopārvadājumiem. Priekšlikumu mērķis ir stiprināt pāreju no autotransporta uz citiem transporta veidiem, kas tiešā veidā veicinās pāreju no kravu autopārvadājumiem uz pārvadājumu veidiem, kuri rada mazāk emisiju, piemēram, uz pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem, jūru un dzelzceļu.

Ministru padomē izskatīs un pieņems ziņāšanai uzsāktās diskusijas par priekšlikumiem “tīro” un energoefektīvo autotransporta līdzekļu izmantošanas veicināšanai, kuru mērķis ir palielināt “tīro”, t.i., mazemisiju un nulles emisiju transportlīdzekļu skaitu publiskajos iepirkumos, tā sniedzot ieguldījumu kopējo transporta radīto emisiju samazināšanā, konkurētspējas palielināšanā un transporta nozares izaugsmē.

Ministri uzklausīs un pieņems zināšanai progresu diskusijās par priekšlikumiem par dzelzceļa pasažieru tiesībām un pienākumiem, ar kuriem dzelzceļš tiks pielīdzināts attiecībā uz citiem transporta veidiem pieņemtajiem pasažieru tiesību jomas aktu vispārējiem aspektiem, jo īpaši tādiem kā - diskriminācijas aizliegums, ārkārtas rīcības plānu izstrāde, personāla apmācība par invaliditātes jautājumiem, pasažieru sūdzību izskatīšana un izpilde. Priekšlikumi nodrošinās līdzīgu pasažieru tiesību aizsardzības līmeni visā ES.

Ministru padomē ir plānotas diskusijas par priekšlikumiem par privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību elektronisko sakaru jomā, kas precizē vispārējās datu aizsardzības regulējumu elektronisko sakaru jomā.

Latvijas delegācijas vadītājs 2018. gada 7.-8.jūnija TTE Ministru padomes sanāksmē būs Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67028390
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
VAS “Latvijas dzelzceļš” 2018. gadā uzrādījis labākos rezultātus pēdējo trīs gadu laikā
airBaltic otro gadu pēc kārtas saņems ATW Tirgus līdera balvu
Autovadītāju ievērībai: sniegs un apledojums lielākajā daļā Latvijas apgrūtina braukšanu; strādā 145 ziemas tehnikas vienības
Uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem visā Latvijas teritorijā šodien var veidoties bīstami braukšanas apstākļi; autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem
Autovadītāju ievērībai: sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu;strādā 134 ziemas tehnikas vienības