Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi

LOTLP diskutē par tranzīta un loģistikas nozares aktualitātēm

Trešdien, 6.jūnijā, notika Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēde, kurā tika apspriestas tranzīta un loģistikas nozares aktualitātes.

Valsts nekustamo īpašumu aģentūras Nekustamo īpašumu attīstības projektu pārvaldes direktora vietniece Agra Ločmele informēja padomi plānotajiem infrastruktūras modernizācijas pasākumiem Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežšķērsošanas vietu caurlaides spēju palielināšanai, kravas transporta līdzekļu rindu mazināšanai un kapacitātes nodrošināšanai. Ločmele detalizēti iepazīstināja padomes locekļus ar plānotajiem modernizācijas pasākumiem katrā no konkrētajiem robežšķērsošanas punktiem, norādot uz esošo situāciju, plānotajām aktivitātēm, būvdarbu laiku un budžetu. Padome minēto informāciju pieņēma zināšanai un aicināja atbildīgās institūcijas izvērtēt nepieciešamā finansējuma piesaistes iespējas projektu īstenošanai.

Padome apsprieda Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumu par atbalsta iespējām Tranzīta un loģistikas nozares ārējo tirgu apguvei un ārējā mārketinga sekmēšanai. Ņemot vērā ierobežotās finanšu iespējas un lai uzņēmējiem grantu atbalsts būtu pieejams arī turpmāk, EM piedāvā samazināt atbalsta nodrošināšanu un būtiski mainīt atbalsta piešķiršanas nosacījumos:

1. atbalsta intensitāte samazināta uz 50% par izstāžu platības nomu;

2. izslēgta dalība biedrību organizētajās tirdzniecības misijās;

3. izslēgti transporta izdevumi;

4. noteikts ierobežojums – gada laikā līdz 5 dalībām izstādēs, konferencēs vai semināros ārvalstīs (izņemot tūrisma sektorā).

Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvis A.Maldups norādīja, ka lai gatavotu grozījumus Ministru kabineta noteikumos, svarīgi kopīgi ar nozari rūpīgi izvērtēt līdzšinējo finansējuma izlietojumu un vienoties par turpmākajiem nosacījumiem. Maldups akcentēja, ka palīdzība nozares ārējo tirgu apguvei un ārējā mārketinga sekmēšanai ir izšķiroši svarīga, strādājot ar Āzijas partneriem, kā arī darbojoties tradicionālajos tirgos, it īpaši kontekstā ar kravu diversifikāciju un jaunu tirgu apgūšanu. Maldups uzsvēra, ka šis ir viens no retajiem instrumentiem, kad tiek sniegts atbalsts transporta sektoram un tāpēc ir svarīgi tik būtiski finansiālo atbalstu tomēr nesamazināt.

Padomes sekretariāts informēja padomi par tranzīta kravu pārvadājumu traucējošiem faktoriem un priekšlikumiem to novēršanai. Nozares nevalstiskās organizācijas un padomes locekļi ir norādījuši uz virkni nepieciešamiem pasākumiem nozares konkurētspējas stiprināšanai. Padomes locekļi aktīvi diskutēja par lēmuma projektā piedāvātajiem risinājumiem, precizējot iespējamos konkrētos risinājumus, kā arī norādot uz nepieciešamajām papildu izpētēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji informēja padomi par kuģu radīto atkritumu apsaimniekošanu un izmaiņām ES likumdošanā, kā arī par Latvijas pozīciju par Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas “Par ostas pieņemšanas iekārtām kuģi atkritumu nodošanai” projektu. Ostu un SM pārstāvji izteica savu viedokli par piedāvātajiem priekšlikumiem, akcentējot, ka Latvija nevar atbalstīt Direktīvā paredzēto kuģu atkritumu definīciju un aicināja VARAM turpmākajās diskusijās ar Eiropas Savienības institūcijām skaidrot Latvijas pozīciju un meklēt optimālākos risinājumus Direktīvas normu ieviešanai Latvijā.

Rīgas brīvostas pārvaldes Infrastruktūras attīstības departamenta direktors Ivo Dubkevičs informēja padomi par aktuālo informāciju par projekta “Satiksmes ministrijas pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu” īstenošanas gaitu. Padomes locekļi informāciju pieņēma zināšanai un aicināja atbildīgos dienestus savlaicīgi plānot arī muitas un citu kontroles dienestu infrastruktūras attīstību.

EM Enerģētikas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietnieks Gunārs Valdmanis informēja par nodokļu atvieglojumiem, lai mazinātu jūras transporta ietekmi uz vidi, kas tika pieņemta zināšanai.

Ilze Greiškalna|
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67028390
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
VAS “Latvijas dzelzceļš” 2018. gadā uzrādījis labākos rezultātus pēdējo trīs gadu laikā
airBaltic otro gadu pēc kārtas saņems ATW Tirgus līdera balvu
Autovadītāju ievērībai: sniegs un apledojums lielākajā daļā Latvijas apgrūtina braukšanu; strādā 145 ziemas tehnikas vienības
Uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem visā Latvijas teritorijā šodien var veidoties bīstami braukšanas apstākļi; autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem
Autovadītāju ievērībai: sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu;strādā 134 ziemas tehnikas vienības