Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Sākumlapa Jaunumi

Valdība izskata dzelzceļa elektrifikācijas projekta sagatavošanas progresu un finansēšanas risinājumu

Valdības sēdē, 5.decembrī, izskatīts informatīvais ziņojums par lielā projekta “Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija” sagatavošanas progresu un projekta īstenošanas risinājumiem.

Informatīvais ziņojums paredz, ka plānots virzīt projekta “Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija” Iposma īstenošanu, paredzot pieejamo Kohēzijas fonda finansējuma 346639348 euro apmērā pēc Projekta iesnieguma apstiprināšanas Eiropas Komisijā. Paredzēts, ka projekta īstenošanai tiks izmantoti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļi un VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) finansējums.

Minēto risinājumu izdevies panākt, jo tehnoloģiju attīstības rezultātā LDz ir izdevies samazināt projekta pirmā posma kopējās izmaksas no 519 miljoniem eiro līdz 441 miljonam eiro. Tas ļaus nepieciešamo līdzfinansējumu uzņēmumam piesaistīt pašam, bez valsts ieguldījuma. Par to patlaban jau uzsāktas sarunas ar Eiropas Investīciju banku.

Vienlaikus valdība uzdeva Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai pagarināt Projekta iesnieguma iesniegšanas termiņulīdz 2018.gada 28.februārim.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzsver, ka projektam ir vairāki ekonomiskie ieguvumi turpmāko 30 gadu griezumā, t.sk. tas pārvadātājiem ļaus nodrošināt lētākus pārvadājumus un piedāvāt konkurētspējīgas cenas klientiem. Līdz ar to mūsu tranzīta koridoram ir visas iespējas piesaistīt vairāk kravu un tādējādi radīt papildu eksporta ieņēmumus un, protams, ieņēmumus valsts budžetā. Tāpat elektrifikācijas radītā izmaksu efektivitāte motivēs pakāpeniski pārcelt iekšzemes kravu pārvadājumus no autoceļiem uz dzelzceļa satiksmi, kā rezultātā mazāk tiks bojāts autoceļu segums.

“Svarīgs ir projekta finansiālais pienesums, jo vairāk nekā 300 milj. EUR no projekta kopējām izmaksām tiks investēti Latgales reģionā, radot gan tiešu, gan netiešu efektu – tostarp ļaujot attīstīties dažādām pakalpojumu nozarēm būvniecības darbu teritorijā, ” norāda Augulis.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš: “Raugoties, kādi procesi notiek globālajā loģistikas tirgū, dzelzceļa efektivitātes un konkurētspējas paaugstināšana ir izšķiroši nozīmīga, ja Latvijas mērķis arī turpmāk ir attīstīt savu darbību tranzīta un loģistikas jomā. Viens no virzieniem ir dzelzceļa tīkla pakāpeniska elektrifikācija, nodrošinot gan efektīvāku un lētāku vilces jaudu pārvadātājiem, gan radot priekšnosacījumus smagāku un garāku sastāvu transportēšanai. Valdības lēmums ļauj turpināt projekta virzību, paredzot līdz 2023.gadam viena pilna tranzīta koridora funkcionalitātes nodrošināšanu ar elektrovilci.”

E.Bērziņš uzsver, ka dzelzceļa elektrifikācija ir ilgtermiņa investīcija, kas dos ieguvumus nākamajām paaudzēm Latvijas tranzīta un loģistikas biznesa jomā, - tāpat kā šodienas infrastruktūra, kas tiek izmantota nozares eksporta pakalpojumu sniegšanai, ir veidota vēsturiski, daudzu gadu desmitu gaitā.

Satiksmes ministrijai uzdots precizēt Projekta iesniegumu atbilstoši jaunajiem tehniskajiem risinājumiem un izmaiņām finansējuma apjomā, nemainot Projekta iznākuma un rezultāta rādītājus, kā arī neradot ietekmi uz vispārējo valdības budžetu. Tāpat jāaktualizē Projekta izmaksu-ieguvumu analīzi un nepieciešamos dokumentus saskaņojot ar Eiropas Komisijas ekspertiem (JASPERS).

Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija kā nozīmīgs transporta nozares attīstības projekts ir iekļauta Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam un Transporta attīstības pamatnostādnēs šim pašam periodam. Projekta pirmajā posmā paredzēts elektrificēt dzelzceļa tīklu no Daugavpils un Rēzeknes iecirkņiem Rīgas virzienā, veicot elektrifikāciju ar 25 kilovoltu (kV) maiņstrāvas tehnoloģiju.. Būtiski, ka vairāk nekā puse projekta līdzekļu tiks ieguldīti tieši Latgalē, tādējādi pastarpināti veicinot ekonomisko aktivitāti reģionā.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028013
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

VAS “Latvijas dzelzceļš”
Sabiedrisko un korporatīvo attiecību daļa
Tālr: 67233797;67232873;67234567
E-pasts pr@ldz.lv
www.ldz.lv

 
Noskaidro CSDD pakalpojuma gaidīšanas laiku un piesakies attālināti!
Latvijas un Gruzijas dzelzceļu uzņēmumi noslēdz vienošanos par turpmāku sadarbību
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika
“Lidostas Satiksme” uzsāk vienotas satiksmes un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu organizācijas sistēmas ieviešanu lidostas teritorijā
airBaltic palielina lidojumu skaitu no Rīgas uz Liepāju