Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Sākumlapa Jaunumi

Notiks Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes sanāksme

4. un 5.decembrī, Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas (TTE) Ministru padomes sanāksme, kuras darba kārtībā ir ietverti transporta un sakaru nozares jautājumi.

Ministriem jāvienojas par vispārējo pieeju, lai precizētu Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) darba uzdevumus. Kā zināms BEREC ir ES institūcija un tā birojs Rīgā tika atvērs 2011.gada. Latvija iestājas par harmonizētām dalībvalstu elektronisko sakaru nozares neatkarīgo regulatoru kompetencēm un stiprinātiem regulatoru neatkarības nosacījumiem, kas tādējādi uzlabotu regulatoru pārstāvju iesaisti BEREC ikdienas darbā, kā arī veicinātu turpmāku vienotā tirgus regulēšanas harmonizāciju.

Ministru padomē ir plānots izskatīt sasniegto progresu attiecībā par privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību elektronisko sakaru jomā, lai konkretizētu un papildinātu vispārējos noteikumus par personas datu aizsardzību, kas izklāstīti Vispārīgajā datu aizsardzības regulā. Izskatāmie priekšlikumi paredz noteikumus par fizisku un juridisku personu elektronisko sakaru un viņu galiekārtās glabātās informācijas aizsardzību.

ES transporta ministri izskatīs autotransporta sociālā bloka un kravu autopārvadājumu tirgus darbību regulējošos tiesību aktu projektus un ceļu maksas tiesību aktu projektus, kas iekļauti Mobilitātes pakotnes priekšlikumos. Priekšlikumu kopējais mērķis ir pārskatīt un precizēt spēkā esošo regulējumu. Kopumā priekšlikumi paredz virkni precizējumus attiecībā uz atpūtas laiku uzmantošanu, tahogrāfiem, kabotāžu, precizējumus attiecībā t.s. Darbinieku nosūtīšanas direktīvas autotransporta nosacījumiem, pasākumus, lai cīnītos ar t.s. “pastkastīšu kompānijām” utt.

Latvija diskusijās uzsvērs būtiskākos jautājumus attiecībā uz starptautiskajiem autopārvadājumiem – meklēt juridiski skaidru un administratīvajam slogam proporcionālu risinājumu Darbinieku nosūtīšanas direktīvas piemērošanai autotransporta pārvadājumiem, izslēdzot tranzītu ārpus tvēruma, kā arī mēģinot iestrādāt nepieciešamās elastības ģeogrāfiski attālāk novietotām valstīm, kā piemēram, tahogrāfu datu ievadē, atgriešanās mājās nosacījumiem, harmonizēt nosacījumus tirgum un cīnīties ar pastkastītes kompānijām, kā arī veicināt digitālo dokumentu izmantošanu. Īrēto transportlīdzekļu priekšlikumā Latvija uzsvērs nepieciešamību rast sabalansētu kompromisu, lai netiktu izmantotas nodokļu sistēmu atšķirības starp dalībvalstīm.

ES transporta ministri arī izskatīs, t.s. Mobilitātes pakotnes ceļu maksas tiesību aktu projektus. Latvija kopumā atbalsta ietvertos priekšlikumus par tvēruma paplašināšana uz visiem transportlīdzekļiem, ja netiek palielināts kopējais autoceļu lietotāju nodokļu slogs. Vienlaikus Latvija iebildīs priekšlikumam, kas paredz, ka uz visiem transportlīdzekļiem pakāpeniski ir nepieciešams atcelt iespēju noteikt maksu atkarībā no laika, lai pieejama būtu tikai iespēja iekasēt maksu atkarībā no nobrauktā attāluma.

Tāpat ES transporta ministri izskatīs sasniegto progresu attiecībā uz priekšlikums par konkurences aizsardzību gaisa transporta jomā. Jauno priekšlikumu mērķisir nodrošināt godīgu Eiropas Savienības un trešo valstu gaisa pārvadātāju savstarpēju konkurenci, sekmējot augsta līmeņa savienojamībai vajadzīgos apstākļus. Latvija vērsīs dalībvalstu uzmanību uz priekšlikuma iespējamo negatīvo ietekmi uz divpusējiem nolīgumiem.

Ministru padomes sēdē tiks apstiprināti Padomes secinājumi par Eiropas transporta tīkla (TEN-T) īstenošanas gaitu un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (CEF) transporta jomā pieņemšana, kuros apkopota informācija par līdz šim paveikto TEN-T tīkla un CEF-transporta jomas ietvaros, kā arī definētas turpmākās Eiropas Savienības transporta infrastruktūras investīciju vajadzības, kā arī tās prioritātes.

Plānots, ka sēdē tiks apstiprināti arī Padomes Secinājumi par transporta digitalizāciju, lai mazinātu šķēršļus un padarītu Eiropas multimodālo transporta sistēmu daudz efektīvāku, kas piedāvā sabalansēti ambiciozu ietvaru, ņemot vērā katra transporta veida specifiku, vienlaikus reaģējot uz šī brīža izaicinājumiem un attīstību transporta sektorā, kā arī industrijas aicinājumus.

Latvijas delegācijas vadītājs 2017. gada 4.-5.decembra TTE Ministru padomes sanāksmē būs Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Komunikācijas nodaļa
Tālr. 67028390
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Noskaidro CSDD pakalpojuma gaidīšanas laiku un piesakies attālināti!
Latvijas un Gruzijas dzelzceļu uzņēmumi noslēdz vienošanos par turpmāku sadarbību
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika
“Lidostas Satiksme” uzsāk vienotas satiksmes un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu organizācijas sistēmas ieviešanu lidostas teritorijā
airBaltic palielina lidojumu skaitu no Rīgas uz Liepāju