Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Sākumlapa Jaunumi

Augulis: ieguldījumi autoceļu sakārtošanā būs sociālekonomiski pamatoti

Ir izstrādāts līdz šim nebijis instruments, lai stratēģiski un efektīvi plānotu ieguldījumus autoceļu tīkla sakārtošanā, ņemot vērā ne tikai ceļu tehnisko stāvokli un satiksmes intensitāti, bet arī sociālekonomiskos faktorus kas ir īpaši būtiski reģionu kontekstā.

Tā uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis kārtējā Autoceļu padomes sēdē, kurā pirmo reizi prezentēja Latvijas autoceļu tīkla inventarizācijas rezultātus un interaktīvo rīku. Apjomīgo autoceļu tīkla izvērtējumu pēc ministra Auguļa iniciatīvas un dotā uzdevuma veica VAS Latvijas Valsts ceļi sadarbībā ar Jāņa sēta.

Ar izstrādātā interaktīvā rīka palīdzību turpmāk nozares institūcijas un pašvaldības varēs stratēģiski plānot autoceļu remontdarbus, ņemot vērā iespējamās izmaiņas skolu tīklā, sabiedriskā transporta kustības maršrutus un skolēnu pārvadājumus, elektroenerģijas patēriņu, iedzīvotāju skaita izmaiņas, satiksmes intensitāti, kravas transporta kustību un citus faktorus.

Augulis uzsvēra, ka pētījums ir jāpapildina arī ar informāciju par nodokļu nomaksu, ņemot vērā faktiskās adreses, kas sniegs vēl skaidrāku un reālāku uzņēmējdarbības atspoguļojumu. Arī citas ministrijas varēs izmantot šo instrumentu, plānojot savu rīcībpolitiku. Ir jāstrādā plecu pie pleca, apvienojot dažādus resursus autoceļu kvalitātes un pieejamības uzlabošanai, akcentēja ministrs.

Inventarizācijas rezultātā izvērtēts arī autoceļu pārvaldības modelis, apzinot valsts, pašvaldību, mežu un privātos autoceļus. Rezultātā secināts, ka valsts vietējo autoceļu posmiem apmēram 4000 km apjomā ir jāizvērtē pārvaldības formas maiņa, piemēram, tos nododot pašvaldībām. Tie kopumā ir autoceļi, kas praktiski ikdienā netiek izmantoti. Autoceļu padomes sēdē vienojās par šo jautājumu uzsākt nepieciešamās diskusijas ar pašvaldībām.

Vienlaikus secināts, ka būs nepieciešams papildu finansējums, lai sakārtotu tos 26 valsts autoceļu posmus, kuri pētījuma rezultātā identificēti kā prioritāri iespējamā skolu tīkla izmaiņu rezultātā.

Autoceļu padomes sēdē vienojās izveidot Domnīcu, kurā visas iesaistītās puses turpinās diskusijas par izstrādātā instrumenta papildināšanu, kā arī konkrētiem soļiem identificēto jautājumu risināšanai.

Tāpat padomes locekļi tika informēti par 2018.gadā plānotajiem remontdarbiem valsts autoceļu tīklā. Nākamgad autoceļu remontdarbos plānots ieguldīt kopumā 222 milj. eiro, kas līdz šim ir lielākie kapitālieguldījumi ceļu sakārtošanā. Tai skaitā ir panākts papildu finansējums 25,6 milj. eiro apmērā, kuru novirzīs vietējo valsts autoceļu sakārtošanā apmēram 300 km garumā.

Vienlaikus sēdes dalībnieki tika informēti par veicamajiem darbiem valsts autoceļu ikdienas uzturēšana 2017.-2018.g. ziemas sezonā. Līdz ar satiksmes intensitātes palielināšanos šajā ziemas sezonā autoceļiem apmēram 200 km apmērā ir paaugstināta uzturēšanas klase, lai tos varētu biežāk tīrīt.

Autoceļu padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt vienotas valsts politikas izstrādi un īstenošanu autoceļu jomā, lai nodrošinātu kvalitatīvu un laikus atjaunotu autoceļu tīklu valstī.

Video no tiešraides: https://www.youtube.com/watch?v=fXpDBZFJ4X4

Liene Užule
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: 67028290
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Autovadītāju ievērībai: sniegs unapledojums daudzviet apgrūtina braukšanu; strādā 176 ziemas tehnikas vienības
Dzlezceļa līnijai Rīga - Jelgava 150!
Noskaidro CSDD pakalpojuma gaidīšanas laiku un piesakies attālināti!
Latvijas un Gruzijas dzelzceļu uzņēmumi noslēdz vienošanos par turpmāku sadarbību
Autovadītāju ievērībai: šorīt vietām autoceļi apledo, strādā ziemas tehnika