Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
SĪKDATŅU POLITIKA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

SM parlamentārais sekretārs Tavars pārrunā iespējamos gaisa piesārņojuma faktorus Rīgas brīvostā

Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars apmeklēja Rīgas brīvostas pārvaldi un ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, uzņēmumu pārstāvjiem pārrunāja ostas attīstības aktuālos jautājumus, kā arī izskanējušās bažas par gaisa piesārņojuma faktoriem Vecmīlgrāvī septembra vidū.

Amatpersonas pārrunāja vides aizsardzības, kā arī par ostas attīstības jautājumus, t.sk.tika aktualizēti ģeopolitiskie jautājumi, kas saistīti arkravu kustību negatīvajām izmaiņām, kas rada apstākļus augstvērtīgākas naftas produktu kravas uzņēmējiem aizstāt ar mazāk apstrādātām, līdz ar to - ar nepatīkamu smaku intensīvākām.

Īpaša sarunas daļa tika veltīta vēl nesen Lietuvas premjerministra paziņojumā izskanējušajai atziņai, ka dzelzceļa Mažeiķi – Renģe sliežu atjaunošanas projekts ir veiksmīgi atlikts, panākot vienošanos ar Polijas uzņēmumu “PKN Orlen” par tālāku sadarbību Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcā.

Kā norādīja Tavars, sliežu ceļa “Mažeiķi – Renģe” atjaunošana ir ekonomiski izdevīgs projekts visām iesaistītajām pusēm, gan naftas produktu pārstrādātājam, gan kravu pārvadātājiem untuvākajāmostām, tai skaitā Rīgas brīvostai, taču Lietuvas premjera paziņojums norāda uz politisku interesi kavēt Latvijas centienus, atjaunot ekonomiski pamatotu un izdevīgu sadarbību tranzītam caur Latviju.

Kā viens no svarīgākajiem jautājumiem tikšanās laikā, bija publiski izskanējusī informācija par iespējamo gaisa piesārņojumu septembra vidū, par ko bažas pauda Vecmīlgrāvja iedzīvotāji. Valsts vides dienestam (VVD), reaģējot uz paziņojumu par nepatīkamo smaku, kas iespējams ir saistīta ar gaisa piesārņojumu, neizdevās konstatēt piesārņojumu, kaut mērījumi tika veikti 20 vietās Rīgas brīvostas un piekļaujošajā teritorijā.Tikšanās laika ar Rīgas brīvostas teritorijā strādājošo uzņēmumupārstāvjiem, parlamentārais sekretārsTavars pauda satraukumu, ka vēl arvien nav noteikts tiešs un konkrēts gaisa piesārņojuma, konkrētajā gadījumā smaku,avots.

Sarunā ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku A.Zeltiņu tika panākta vienošanās par Vecmīlgrāvja iedzīvotāju apziņošanu un izglītošanu saistībā ar dažādu veidu gaisa piesārņojumu ietekmi uz veselību un dabu, it īpaši, ja tā ir tikai nepatīkama smaka, bez reāla apdraudējuma veselībai un apkārtējai dabai. Līdzšinējā pieredze rāda, ka “smaku” klātesamībai, pārkraujot dažādus naftas produktus, nav tiešas negatīvas ietekmes uz apkārtējo vidivai veselību, taču šādas smakas rada neērtības apkārtējiem iedzīvotājiem.

Kā norādīja E.Tavars iedzīvotāju veselība un apkārtējās vides tīrība nevar būt mazāk svarīgāka par ekonomiskajām interesēm, tādēļ ne tikai uzņēmumiem, kuri darbojās Rīgas ostas teritorijā, ir jāspēj pārvaldīt tosriskus, kas saistīti ar vides, tai skaitā gaisa piesārņojumu, pat ja tā ir tikai“slikta smaka” - dabīga, naftas produktos esošā merkapetāna smaka, bet īpašu satraukumu rada VVD nespēja precīzai un korektai smaku avota idenficēšanai. VVD ir jāstiprina spējas strādāt efektīvi, lai ciešā sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi veiktu preventīvos pasākumus, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028103
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uz Bauskas šosejas no Iecavas līdz Bauskai remontdarbi un ātruma ierobežojums
Trešdien un ceturtdien slēgs dzelzceļa pārbrauktuves Krustpils un Kandavas novadā
Tallinas šosejas posmā no Duntes līdz Svētciemam atjaunots ceļa segums
airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru
Ceļa posmā pie Aizupes pamatskolas Līvbērzes pagastā no 18. septembra tiks ieviesta vienvirziena satiksme