Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Augulis ar Ķīnas transporta ministru vienojas par ciešāku sadarbību dzelzceļa, aviācijas, ostu un industriālo zonu attīstībā

Satiksmes ministrs Uldis Augulis darba vizītes Ķīnā ietvaros 16.maijā, Pekinā tikās ar Ķīnas transporta ministru Li Xiaopeng, kā arī ar Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas (NARK) vicepriekšsēdētāju Ning Jizhe.

Tiekoties ar Ķīnas transporta ministru, puses pārrunāja abu valstu līdzšinējo sadarbību gan divpusējā, gan starptautiskā mērogā iniciatīvas Viena josla, viens ceļš ietvaros, kas ietver transporta savienojumus Eirāzijas kontinentā. Ministri vienojās arī turpmāk sekmēt sadarbību prioritārajās jomās – dzelzceļa, aviācijas nozarē, kā arī ostu, termināļu un industriālo zonu attīstībā.

Sarunā Augulis uzsvēra, ka sadarbība starp Latviju un Ķīnu pēdējā gada laikā ir bijusi ļoti aktīva un produktīva. Īpaši aktīva sadarbība ir bijusi dzelzceļa nozarē. “Kravu pārvadājumu pa dzelzceļu jomā sadarbība turpinās un šonedēļ uz Ķīnu dosies jau otrais vilciens no Latvijas. Tātad no Latvijas jau būsim nosūtījuši divus konteinervilcienus un tagad sagaidām arī no Ķīnas puses nokomplektētu vilcienu uz Latviju. Protams, vēl ir jāstrādā pie tā, lai šāds vilciena maršruts būtu maksimāli efektīvs un regulārs. Taču esmu pārliecināts, ka kopā, stiprinot sadarbību un izpildot nozarē nepieciešamos nosacījumus, padarīsim to par nozīmīgu Eirāzijas kontinenta tranzīta savienojumu,” uzsvēra Augulis.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta iesaistīties Ķīnas un Baltkrievijas Industriālā parkaLielais Akmens savienojumu nodrošināšanā, kur Latvija var piedāvāt izeju uz jūru preču tālākai distribūcijai. Latvijas valdības līmenī sadarbojamies ar VācijasDuisburgas ostu, laiefektivizētu konteinervilciena Čoncina - Duisburga maršrutu un novirzītu Skandināvijai paredzēto kravu plūsmu caur Latviju.

“Ķīnas uzņēmēji ir aicināti izmantot iespējas un attīstīt loģistikas centrus un industriālos parkus Latvijas brīvostās un specialās ekonomiskās zonās, tādējādi nodrošinot piekļuvi gan Eiropas Savienības, gan Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas tirgiem,” akcentēja Augulis. Viņš arī aicināja Ķīnas transporta ministru apmeklēt Latviju, lai prezentētu klātienē valsts sniegtās iespējas turpmākās sadarbības stiprināšanā transporta nozarē.

Savukārt Ķīnas transporta ministrs Li Xiaopeng sarunas laikā augstu novērtēja Latvijas paveikto abu valstu sadarbībā tranzīta un loģistikas attīstībā, kā rezultātā ir sasniegti reāli un redzami rezultāti, piemēram, jauna konteinervilciena maršruta izveide. Viņš atzinīgi novērtēja Latvijas satiksmes ministra nozīmīgo ieguldīto darbu abu valstu sadarbības stiprināšanā transporta un loģistikas nozarē.

Lai attīstītu sadarbību arī citās jomās tikpat veiksmīgi kā dzelzceļa nozarē, ministri vienojās izveidot abu valstu starpministriju darba grupu, kā to paredz pērn starp ministrijām noslēgtais memorands.

Darba vizītes laikā Augulis tikās arī ar Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas (NARK) vicepriekšsēdētāju Ninga kungu un pārrunāja progresu abu valstu sadarbībā transporta jomā. Tāpat ministrs un Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš piedalījās NARK meitas institūcijas NARK Starptautiskās sadarbības centra rīkotā pasākumā, prezentējot Ķīnas uzņēmējiem perspektīvākos investīciju projektus aviācijā, dzelzceļa nozarē un loģistikas termināļu attīstībā. Ministrs parakstīja arī ekspreslīgumu, kas paredz ciešāku sadarbību un informācijas apmaiņu starp abu valstu institūcijām nolūkā veicināt investīciju piesaisti.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu
Autovadītāju ievērībai: no Madlienas līdz Skrīveriem 17 luksoforu posmi; turpinās būvdarbi uz Rīgas apvedceļa un citur
LVC uzsāk drošas braukšanas kampaņu “Esi pie stūres - atceries fiziku!”
"Latvijas dzelzceļš" pirmo reizi iekļūst Ilgtspējas indeksa platīna kategorijā
Pasažieru vilciens sveic pusmiljono e-biļetes pircēju