Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Lidosta “Rīga” svinīgi sagaida savu 60 miljono pasažieri

Starptautiskā lidosta “Rīga” trešdien, 19.aprīlī, svinīgi sagaidīja savu sešdesmit miljono pasažieri kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – Kurtu Almkvistu (Curt Almquist), kurš lidostā ieradās ar nacionālās aviokompānijas airBaltic reisu no Stokholmas.

Zviedru zinātnieks Kurts Almkvists no Upsalas zinātnes parka Rīgā ieradās, lai piedalītos zinātniskā konferencē par mežkopības jautājumiem.

Lidosta “Rīga” savu 60 miljono pasažieri sagaidīja ar sarkano paklāju un deju ansambļa “Daiļrade” stalto dejotāju goda sardzi, simbolisku deju Rīgas Franču liceja deju kolektīva “Auseklītis” izpildījumā un dāvanām - īpaša dizaina ceļojumu koferi un lidostas privilēģiju programmas RIX Club karti. Nacionālā aviokompānija airBaltic Kurtam Almkvistam dāvināja sertifikātu lidojumam biznesa klasē, savukārt lidostas sadarbības partneri - TAV Airports Holding pārstāvis Latvijā SIA TAV Latvia un holdinga meitas uzņēmums AS Riga Airport Commercial Development (ATU Duty Free), kurus pārstāvēja reģionālais menedžeris Hakans Uzunosmanoglu (Hakan Uzunosmanoglu), sveica laimīgo pasažieri ar dāvanu groziem un dāvanu karti.

“Aviācijas nozare ir viena no tām nozarēm, kas Latviju pasaules kartē ik gadu padara aizvien redzamāku un sasniedzamāku. Tai ir būtiska loma tautsaimniecības attīstībā mūsdienu globālajā ekonomikā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas ir sasniegts 60 miljonu apkalpoto pasažieru slieksnis, kas parāda vērienīgos soļus pretī lidostas izaugsmei. Līdz ar to varu droši apliecināt, ka šodien mēs akcentējam un novērtējam vienu no Latvijas veiksmes stāstiem, ar ko lepojamies,” uzrunā klātesošajiem norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

“Ik stundu lidosta Rīga apkalpo vairāk nekā 600 pasažierus – vidēji 18 000 pasažieru dienā, gandrīz pusmiljonu pasažieru mēnesī. Jaunākie dati liecina, ka šogad lidostu “Rīga” saviem ceļojumiem jau izmantojuši vairāk nekā 1,4 miljoni pasažieru - par 5% vairāk nekā pagājušajā gadā. Lidosta attīstās stabili un mērķtiecīgi – aug ne tikai pasažieru skaits, bet, kas ir vēl būtiskāk, paplašinās maršrutu tīkls, savienojamība, un aizvien pieaug to pasažieru skaits, kuri Rīgas lidostu izmanto kā aviosatiksmes mezglu, lai dotos uz tālākiem galamērķiem Āzijā, Eiropā un Skandināvijā,” uzsvēra starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Nacionālās aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss savukārt norādīja: “airBaltic turpmāk kāpinās pasažieru pieauguma tempu Rīgas lidostā – šovasar mēs atveram 12 jaunus lidojumu maršrutus un piedāvāsim par 15% vairāk aviobiļešu. Mūsu klientiem Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos austrumos tas nozīmē vairāk lētu lidojumu biļešu ceļojumiem uz jauniem, pievilcīgiem galamērķiem.”

Jau vēstīts, ka gada pirmajā ceturksnī starptautiskajā lidostā “Rīga” apkalpoti jau vairāk nekā 1,13 miljoni pasažieru, bet aprīļa pirmajās nedēļās pasažieru skaits pieaudzis vēl par 268,6 tūkstošiem, sasniedzot 1 401575 apkalpoto pasažieru, kas ir par 5% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā. Tostarp par 11% pieaudzis tranzīta un transfēra pasažieru skaits, veidojot 26% no kopējā pasažieru skaita.

Šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas “Rīga” būs iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē. Visplašāko jauno galamērķu skaitu vasaras sezonā plāno atklāt nacionālā aviokompānija airBaltic, kas papildus esošajiem maršrutiem piedāvās lidojumus uz Tamperi (Somijā), Odesu (Ukrainā), Kazaņu (Krievijā), Aberdīnu (Lielbritānijā), Stavangeru (Norvēģijā), Ženēvu (Šveicē), Katāniju (Itālijā), Liepāju (Latvijā), Madridi (Spānijā) un Gēteborgu (Zviedrijā).

Divus jaunus galamērķus vasaras sezonā atklās zemo cenu aviokompānija Wizz Air, kas no 25.jūnija piedāvās iespēju pasažieriem divas reizes nedēļā nokļūt Reikjavīkā (Islandē) un Bari (Itālijā). Savukārt Scandinavian Air System (SAS) jau no 26.marta 12 reizes nedēļā nodrošina lidojumus uz Kopenhāgenu (Dānijā).

Lidostā vasaras sezonā ienāks arī viena jauna aviokompānija – Krievijas lielākais reģionālais gaisa pārvadātājs RusLine, kas piedāvās lidojumus uz Domodedovas lidostu Maskavā. Savukārt aviokompānija Ellinair ceļotājiem piedāvās čarterlidojumus uz Krētas galvaspilsētu Irakliju.

Lidojumus no lidostas “Rīga” nodrošina 17 aviokompānijas – airBaltic, Ryanair, WizzAir, Aeroflot, SAS, Finnair, Norwegian Air Shuttle, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Utair, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, RusLine, Uzbekistan Airways, Belavia, Ellinair un Smartlynx Airlines.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas Rīga ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā - uz vairāk nekā 80 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta Rīga apkalpoja vairāk nekā 5,6 miljonus pasažieru gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Lidostas publicitātes foto pieejami Satiksmes ministrijas foto vietnē Flickr.com

https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157682795932685

Informāciju sagatavoja:
Laura Karnīte
Komunikācijas vienības vadītāja
VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”
T: +371 67207694
GSM: +371 29165007
l.karnite@riga-airport.com

www.riga-airport.com

 
airBaltic izaugsme turpinās – pārvadāto pasažieru skaits maijā pieaudzis par 22%
40% autovadītāju atzīst, ka visefektīvāk viņus no sēšanās pie stūres reibumā attur paša vai citu cilvēku pieredzes stāsti
CSDD darba laiki vasaras saulgriezu dienas
Latvijas Pasts atjauno autoparku sūtījumu efektīvākām piegādēm
airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu