Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Latvija piedalīsies Kazahstānā notiekošajā starptautiskajā izstādē Astana EXPO 2017

Trešdien, 12.aprīlī, notika Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēde, kurā izskatīja jautājumu par Latvijas dalību Astana EXPO 2017 izstādē Kazahstānā, kā arī LOTLP locekļi tika aicināti aktīvi piedalīties izstādē.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš sniedza ziņojumu par Latvijas gatavību dalībai Astana EXPO 2017. Viņš informēja par Latvijas uzņēmēju iespējām piedalīties izstādē, kura notiks no šā gada 10.jūnija līdz 10.septembrim. Tranzīta un loģistikas nedēļa Astana EXPO 2017 ir ieplānota no 10.-16.jūnijam, tās ietvaros plānota konference “Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”. Konferences programmā notiks dalībnieku diskusijas par konteinerpārvadājumu attīstību Eirāzijas teritorijā, kā arī par “zaļās ekonomikas” attīstību transporta sektorā.

LOTLP pieņēma zināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumu par aktualitātēm vides aizsardzības noteikumu jomā, tai skaitā NECA zonu ieviešana Baltijas jūrā, kā arī jūras telpiskā plānojuma izstrādes gaitu Latvijā un pasākumu programmu tā realizācijai. un par rūpniecisko avāriju riska zonu noteikšanu ostā strādājošiem uzņēmumiem.

Padome izskatīja jautājumu par muitas procedūru regulējošo normatīvo aktu izstrādes un pieņemšanas gaitu saistībā ar jauno Savienības Muitas kodeksu.

LOTLP uzklausīja VAS “Latvijas Jūras administrācijas” ziņojumu par Balasta ūdeņu konvencijas ieviešanu un atbalstīja Latvijas pievienošanos konvencijai.

Padome izskatīja jautājumus par pasākumiem Latvijas – Krievijas un Latvijas –Baltkrievijas robežšķērsošanas vietu caurlaides spēju palielināšanai, kravas transporta līdzekļu rindu samazināšanai, kapacitātes nodrošināšanai, kravas transporta līdzekļu kustības nodrošināšanai robežšķērsošanas vietā Vientuļi – Ļudonka un TIR procedūras piemērošanai Terehova – Burački.

LOTLP pieņēma zināšanai ziņojumu par starptautiskās satiksmes ierobežojumiem uz Baltkrievijas – Krievijas robežas.

Padome uzklausīja Pāvilostas ostas pārvaldnieka Ronalda Griškēviča ziņojumu un akceptēja Pārvilostas attīstības programmu līdz 2023.gadam.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
airBaltic izaugsme turpinās – pārvadāto pasažieru skaits maijā pieaudzis par 22%
40% autovadītāju atzīst, ka visefektīvāk viņus no sēšanās pie stūres reibumā attur paša vai citu cilvēku pieredzes stāsti
CSDD darba laiki vasaras saulgriezu dienas
Latvijas Pasts atjauno autoparku sūtījumu efektīvākām piegādēm
airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu