Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi

Parakstīts Latvijas un Kirgizstānas Transporta darba grupas protokols

Trešdien, 12.aprīlī, Satiksmes ministrijā noslēdzās Latvijas – Kirgizstānas Transporta darba grupas sēde, kuras noslēgumā tika parakstīts protokols, kas paredz ciešāku abu valstu sadarbību transporta, tranzīta, loģistikas un aviācijas jomās.

Sēdes laikā puses prezentēja abu valstu transporta infrastruktūras attīstības tendences, realizējamos projektus, kā arī apsprieda divpusējās sadarbības perspektīvas.

Latvijas puse informēja par tās veiktajām aktivitātēm Eirāzijas transporta koridoru attīstībā, kā arī aicināja Kirgizstānu izmantot Latvijas ostu un speciālo ekonomisko zonu priekšrocības, Kirgizstānas preču importam un eksportam. Tāpat sēdes laikā tika uzsvērtasLatvijas iespējas, ko paver konteinerpārvadājumu attīstīšana starp abām valstīm, tai skaitā konteinervilciena maršruts Baltika Tranzīts, kas savieno Baltijas valstis ar Centrālāzijas valstīm.

Puses atzinīgi novērtēja to, ka 10.aprīlī notika Latvijas – Kirgizstānas Kopējās komisijas sēde starptautisko autopārvadājumu jautājumos, kuras ietvaros tika izdiskutēti aktuālie divpusējie jautājumi. Tāpat Kirgizstānas puse pauda ieinteresētību saņemt konsultācijas ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

Latvija un Kirgizstāna apliecināja ieinteresētību noslēgt nolīgumu par gaisa satiksmi un pabeigt darbu pie nolīguma tekstu sagatavošanas . Kirgizstānas puse augstu novērtēja iespēju iepazīties ar Latvijas aviācijas nozares institūciju darbību, kā arī izteica ieinteresētību sadarboties ar Latviju gaisa kustības vadības dispečeru kvalifikācijas paaugstināšanas jomā un citu aviācijas speciālistu sagatavošanā.

Puses vienojās, ka perspektīvs sadarbības potenciāls ir tranzīta, autosatiksmes un aviācijas jomās.

Transporta darba grupas protokolu parakstīja abu pušu delegāciju vadītāji - Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis un Kirgizstānas Republikas Transporta un ceļu ministra vietniece Gulmira Abdraļijeva.

Foto no Transporta darba grupas sēde un protokola parakstīšanas pieejamas Satiksmes ministrijas foto vietnē Flickr.com

https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157679267898623

https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157679918204952

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Komunikācijas nodaļa
Satiksmes ministrija
+371 67028390
komunikacijas@sam.gov.lv

 
Naktī no 18.aprīļā uz 19.aprīli no dzelzceļa stacijas Šestokai Lietuvā caur Latviju uz Igaunijas Paldiski termināli devies pirmais intermodālais kravas vilciens “Amber Train”.
Sākas būvdarbi uz autoceļa Venstpils–Grobiņa
Liepājas osta joprojām interesanta kā neaizsalstoša osta, kas var nodrošināt kravu plūsmas nepārtrauktību
Ceļā no Preiļiem līdz Aglonai un līdz Atašienei jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem; ir apbraukšanas iespējas
Valsts svētku laikā gaidāmas izmaiņas ap 500 reģionālo autobusu maršrutu