Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi

Latvija un Ķīna – viena josla, viens ceļš

Piektdien, 10.martā, Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzstājās investīciju piesaistes un sadarbības seminārā “Par Latvijas priekšrocībām un sadarbības iespējām Ķīnas iniciatīvas “Viena josla, viens ceļš” ("One Belt One Road") ietvaros” un tikās ar Jivu pilsētas vadību.

Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas Starptautiskās sadarbības centrs (NDRC ICC) rīkoja Ķīnas un Latvijas sadarbības semināru, kura galvenā tēma bija Latvijas un Ķīnas sadarbība investīciju piesaistes jomā, īstenojot jaunā Zīda ceļa ("One Belt One Road") iniciatīvu. Semināra dalībnieku vidū bija vairāku Ķīnas institūciju un uzņēmumu pārstāvji, kurus Latvijas puses Satiksmes, Ārlietu un Ekonomikas ministrijas amatpersonas iepazīstināja ar abu valstu esošo un plānoto sadarbību tranzīta, loģistikas un ekonomikas jomās.

Ozoliņš informēja semināra dalībniekus par Latvijas un Ķīnas līdzšinējās sadarbības rezultātiem transporta un loģistikas jomā, iepazīstināja ar sasniegtajiem pārvadājumu apjomiem, noslēgtajiem sadarbības memorandiem, un prezentēja investīciju projektus Latvijā. Ozoliņš uzsvēra, ka Ķīnai jau ir liela pieredze industriālo zonu attīstībā gan Ķīnas robežās, gan ārpus tām, un Latvijas ostas – Rīga, Ventspils un Liepāja – ir piemērotas jaunu industriālo parku un loģistikas centru attīstībai Ķīnas preču tālākai izplatīšanai Skandināvijā, Ziemeļeiropā, Krievijā un Baltkrievijā.

NDRC ICC amatpersonas, kuru vidū bija NDRC ICC kādreizējais priekšsēdētājs Kang Yi un direktors Guo Jianmin, savukārt uzsvēra, ka, lai gan Latviju un Ķīnu šķir liels ģeogrāfiskais attālums, abu valstu pragmatiskais un intensīvais darbs, kas ticis veikts pēdējos gados, ir sekmējis valstu ekonomisko attīstību un potenciālo izaugsmi.

Seminārs, kurā piedalījās vairākas Latvijas ministriju amatpersonas– Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Ekonomikas ministrijas valstis sekretārs Juris Stinka un Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā Māris Selga – bija lieliska iespēja abām pusēm apmainīties ar daudzpusīgu informāciju, izprast iespējas un izaicinājumus, kā arī vecināt koordinētu Latvijas industriālo zonu attīstības plānošanu un realizāciju.

Vizītes Ķīnā noslēgumā Ozoliņš un Ārlietu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri tikās ar Jivu pilsētas, no kurienes uz Latviju 2016.gada nogalē izbrauca pirmais konteinervilciens, vadību – Jivu pašvaldības valdības partijas sekretāru Sheng Qiuping un Jivu pilsētas vice-mēru Xiong Tao. Jivu amatpersonas izteica ieinteresētību arī turpmākā vilcienu organizēšanā no Ķīnas uz Latviju, kā arī pauda ieinteresētību organizēt vilcienu no Latvijas uz Jivu ar Latvijas precēm. Jivu vice-mērs Xiong Tao augsti novērtēja SM vadības ieguldījumu un sniegto atbalstu pirmā vilciena organizēšanā un tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka regulāra un tieša kontaktu uzturēšana, ir būtisks priekšnosacījums abpusējas sapratnes un uzticības veidošanā.


Ozoliņš uzsvēra, ka kopš pirmā sekmīgā konteinervilciena izmēģinājuma brauciena Latvijas uzņēmējiem un ražotājiem ir palielinājusies interese par eksporta iespējām Ķīnā. Kopš pirmā vilciena veiksmīgas nosūtīšanas interese par Latvijas koridoru ir paaugstinājusies arī Ķīnā un ar vien vairāk uzņēmēju interesējās par sadarbības iespējam.


Jivu tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka Jivu - Latvija maršrutam ir potenciāls, tomēr nepieciešama ciešāka mijiedarbības izveidošana starp kravu nosūtītājiem, saņēmējiem, dzelzceļu, termināliem un muitu, kas būtiski sekmētu ne tikai pārvadājumus, bet arī abu valstu tirdzniecības sakarus. Jivu pilsētas amatpersonas bija gandarītas iespēju uzņemt Satiksmes, Ārlietu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārus un izteica cerību, ka šīs vizītes rezultātā tiks arvien vairāk sekmēta abu valstu kopdarbība, kura būs vērsta uz pozitīviem ekonomiskās sadarbības rezultātiem jau tuvākajā nākotnē.

Ilze Greiškalna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028390,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Naktī no 18.aprīļā uz 19.aprīli no dzelzceļa stacijas Šestokai Lietuvā caur Latviju uz Igaunijas Paldiski termināli devies pirmais intermodālais kravas vilciens “Amber Train”.
Sākas būvdarbi uz autoceļa Venstpils–Grobiņa
Liepājas osta joprojām interesanta kā neaizsalstoša osta, kas var nodrošināt kravu plūsmas nepārtrauktību
Ceļā no Preiļiem līdz Aglonai un līdz Atašienei jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem; ir apbraukšanas iespējas
Valsts svētku laikā gaidāmas izmaiņas ap 500 reģionālo autobusu maršrutu